ХІІI Щорічна Конференція Української школи політичних студій

 

Цьогоріч Конференція Української школи політичних студій в Театрі на Подолі й була присвячена темі “Єднання. Заради чого?”. Також конференція проходила на знак солідарності з випускницею УШПС Катериною Гандзюк та іншими активістами, які зазнають переслідувань в Україні.

Початок конференції

Враховуючи тему Конференції - єднання українського суспільства, - особливо символічно, що на Конференції, як і в минулі роки, зібралися випускники різних років, від першого набору Школи до останнього. Подію закривало традиційне вручення дипломів цьогорічним учасникам та учасницям програми. Захід відвідали також друзі та партнери УШПС.

 

З вітальними словами під час відкриття Конференції виступили Світлана Матвієнко, Голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив, та Мортен Енберг, Голова Офісу Ради Європи в Україні. Тоді Світлана назвала УШПС "одним із кіл підтримки змінотворців”, який залишається вічним попри плинність часу. Мортен же згадував, як розпочиналася спільна історія УШПС та Ради Європи.

 

Вітальні слова

З-поміж останніх суспільно-політичних подій спікери згадували телепроект “Нові лідери”. Так, одразу ж після вітальної частини Олександр Богуцький, директор-президент телеканалу ICTV та випускник УШПС, підбив підсумки спільного з УШПС телепроекту “Нові лідери”, який надав медійну підтримку громадським активістам, волонтерам та ініціаторам інших суспільно значущих проектів, а фіналісту ще й фінансову - мільйон гривень.

 

Олександр Богуцький

“Я вважаю, що це безпрецедентна перемога. Лиш гляньте: переміг екологічний проект активіста зі сходу - Маріуполя”, - так Олександр Богуцький радів фінальному виборові глядачів.

Дискусії з експертами

Після виступу пана Богуцького розпочалися дискусії зі стейкхолдерами в політиці та культурно-мистецькій сфері діяльності.

Святослав Вакарчук прийшов як громадський діяч, а не співак

Перша дискусія пройшла зі Святославом Вакарчуком - цього дня він виступав в якості громадського діяча, а не співака. “Я очікував, що мені треба буде просто виступити з промовою, а ви запросили мене до дискусії”, - приємно здивувався Святослав.

Дійсно, на конференції ми не просто обговорювали здобутки та можливості українців, а й дискутували, ставили складні питання.

Наприклад, Святослав порівнював потенціал українських та британських чи американських активістів: “Україна - менш стала країна, тому поки що її змінювати легше і швидше”.

Вакарчук відповідав на багато непростих запитань модераторки Світлани Матвієнко та випускників та випускниць з залу, наприклад, про те, як йти проти страху небезпеки, про те, чому популізм сам по собі не є чимось поганим, про варіанти збільшення політичної включеності населення.

“Неважливо, хто ти – митець, бізнесмен, інженер, якщо мова йде про те, чи йти в політику. Важливе бажання змінювати країну”, - підкреслив Святослав, згадуючи бізнесменів, діячів культури тощо, які після Євромайдану пішли в політику.

Після інтенсивної дискусії з Вакарчуком розпочався серйозний та вдумливий виступ доцента  КНУ ім. Тараса Шевченка, філософа Андрія Баумейстера. Він оглянув протиріччя концепту єдності та проблеми публічного дискурсу ЄС. Його основна теза така: аби стати цілісним, суспільству слід подолати природні протиріччя між інтересами більшості та індивіда, знайти спільні цінності для всіх фрагментованих соціальних груп країни, кристалізувати унікальний публічний дискурс.

Андрій Баумейстер

“Держава - це мінімальна рамкова конструкція, тому вона й об’єднує”, - так пан Андрій підкреслив важливість ненав’язливої, проте впевненої присутності держави.

Крім питання, якою має бути держава, аби об’єднувати людей - мінімальною, проте автентичною і чіткою ціннісною конструкцією, - філософ звернув увагу й на проблему публічного дискурсу ЄС. Вона полягає в постійному “згладжуванні кутів” та униканні складних тем для дискусії. На думку пана Андрія, ринкові та політичні правила вже давно стримують градус дискусій в ЄС. Втім, якщо Україна знайде власний шлях, її дискурс може стати одночасно і європейським, і більш відвертим.

Саме про цей власний шлях говорила й наступна спікерка - Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, наприклад, в контексті захоплення українських кораблів.

“Росія досі не готова відпускати Україну зі своїх земель. Вона влаштовує нам черговий тест на стійкість і здатність захистити себе”, - поділилася своїми політичними прогнозами та переконаннями пані Іванна. З нею ми також обговорювали ризик радикалізації суспільства внаслідок втоми від війни, економічних та соціальних негараздів, зміну тактики РФ тощо.

Іванна-Климпуш Цинцадзе про РФ

Пані Іванна критикувала не тільки РФ, а й конфліктний процес введення військового стану в Україні: “Того дня ми забули, як добре вміємо об’єднуватися перед лицем зовнішньої загрози”.

Втім, після першої критичної частини спікерка підкреслила, що за останні 5 років Україна зробила “неймовірні речі” та подякувала кожному, хто прийшов на державну службу не з політичних кіл й гідно витримує складнощі цієї роботи.

Окрім пані Іванни, новим державним службовцям дякував й Ахтем Сеітаблаєв, актор та режисер. Більшість його виступу була присвячена тезі “Культура зшиває людей”. Згадуючи різні історії, Ахтем доводив, що творчість і культура здатні поєднати кожного незважаючи на політичні, історичні конфлікти. І зокрема - Крим та решту України.

Ахтем Сеітаблаєв

Він розповів й про те, що комунікація між українськими акторами, митцями та політиками, послами тощо зараз впевнено налагоджується. До речі, частково саме задля такої комунікації у фільмах Ахтема знімаються іноземні актори - це допомагає транслювати меседжі України європейським діячам та політикам.

Окремо Ахтем присвятив свій виступ Криму, а саме культурним способам єднання кримчан та зокрема - кримських татар. Режисер впевнений, що нові об’єднання кримських татар можливі навіть в нинішній час окупації і виступив проти “кримського” скепсису.

Так кримська тематика закрила блок дискусій з експертами. Після перерви виступила Катерина Загорій, випускниця УШПС 2009 року та Засновниця Фонду родини Загорій, з розповіддю про глобальний рух “Щедрий Вівторок". Також Катерина під час свого виступу раділа, що ком’юніті УШПС залишається міцним, а сама Школа постійно підтримує проекти випускників.

Підтримка можлива не лише з випускниками: на Конференції було оголошено й про нове партнерство, цього разу - з LDaily.

 

LDaily – інформаційно-аналітичне бізнес-видання з актуальною інформацією для ділових людей, джерело ексклюзивного контенту про важливі події української та світової економіки, а також ресурс для коментарів та інтерв’ю з відомими бізнесменами і представниками влади, авторських спецпроектів та інших матеріалів, цікавих  сучасному бізнесменові.

 

Далі послідувала особливо емоційна частина Конференції - вручення дипломів учасникам УШПС 2018 року. Останнім акордом програми Конференції стала вистава “Шестеро характерів ненаписаної комедії” у виконанні трупи Київського академічного драматичного театру на Подолі під керівництвом народного артиста України, лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка Віталія Малахова. “Характери” - це глибока історія пошуків моральних цінностей пера Нобелівського лауреата Луїджі Піранделло. Так завершилася XIII Конференція Школи, яка завжди є водночас й кінцем одного, й початком нового.

19-21 листопада делегація цьогорічної програми УШПС відвідала Всесвітній Форум за Демократію Ради Європи у Страсбурзі.

Всесвітній Форум за Демократію, який щорічно проходить в Раді Європи, в Страсбурзі, завжди є частиною програми Школи. Цьогоріч тема Форуму звучала так: “Гендерна рівність: чия це битва?”.

 

Наскільки велику роль відіграє нерівний розподіл влади між жінками та чоловіками? Як запобігти гендерно обумовленому насильству? Чому зараз, у 2018 році, гендерні стереотипи досі заважають жінкам досягати своїх цілей у громадських, політичних та економічних сферах навіть у демократичних державах? Як саме ми всі - чоловіки та жінки - виграємо від гендерної рівності? Такі та інші теми пронизували всі три дні Форуму.

Перший день Форуму

Перші панельні сесії присвятили таким темам:

- жінки та влада: рухаємося до 50\50;

- проблема сексизму, дискримінації та насильства стосовно жінок;

- безпека, демократизація та жінки.

Одна з учасниць УШПС, що виступала в Раді Європи

Цього дня делегація УШПС змогла тричі звернутися до Ради Європи: з питанням стосовно нападів на активістів та активісток, забезпечення прав жінок на окупованих РФ територій - Криму і Донбасу - та гендерної рівності у професійній сфері.

Другий день Форуму

Цей день запам’ятався УШПС участю в круглих столах та лабораторіях на такі теми, як-от, наприклад, "Штучний інтелект та гендерна рівність", "Жінки та міграція", "Феміністична розслідувальна журналістика", "Релігія та фемінізм" та “Жінки у кіномистецтві” тощо.

Окрім цього, учасники УШПС зустрілися із постійним представником України в РЄ Дмитром Кулебою та суддею Європейського суду з прав людини від України, Ганною Юдківською.

 

Зустріч з Дмитром Кулебою в Страсбурзі

 

З паном Дмитром делегація обговорила актуальні для України питання в Раді Європи, оглянула можливості розвитку інституцій та подискутувала про реформу української дипломатії. З пані Ганною ж обговорювали складнощі з виконанням рішень ЄСПЛ в Україні та роздумували над тим, чому українці масово звертаються до ЄСПЛ.

Зустріч з Ганною Юдківською під час Форуму за демократію 2018

Третій день Форуму

 

Ранок останнього дня Всесвітнього форуму за демократію в Страсбурзі розпочався з акції УШПС в залі ПАРЄ на підтримку Олега Сенцова та інших політв'язнів Кремля. Акція відбулася під час виступів попередньої та наступного голів Комітету міністрів Ради Європи - Віце-прем'єр-міністерки Хорватії Marija Pejcinovic Buric та Міністра закордонних справ Фінляндії Timo Soini. Символічно, що дата акції збіглася з річницею Євромайдану, 21 листопада.

Акція в Раді Європи на підтримку Сенцова та інших політв'язнів

Вдень цього ж дня делегація УШПС також проводила акцію в Раді Європи, розповідаючи про історію Катерини Гандзюк, активістки та випускниці Школи 2015 року, а також про більш ніж 50 нерозкритих нападів на активістів в Україні.

 

Хто замовив Катю Гандзюк?

 

Також цього дня на Форумі проводили пленарну сесію на тему “Жінки, безпека та демократизація”, підбивали підсумки та святкували церемонію закриття.

 

“Ґендерна рівність є не лише метою самою по собі. Вона є передумовою подолання бідності, сприяння сталому розвитку та впровадженню ефективного управління”,  - Кофі Аннан, Генеральний секретар ООН

 

 

 

 

 

Понеділок, 05 листопада 2018 13:57

Хаб партійних інновацій – Жінки

2 – 4 листопада 2018 року в Києві пройшов тренінг для представниць різних політичних партій у межах Хабу партійних інновацій – Жінки – платформи поширення знань про використання сучасних технологій та інновацій для розвитку політичних партій та партійної демократії в Україні.

19-21 жовтня 2018 року в Києві пройшов тренінг для представників різних політичних партій у межах Хабу партійних інновацій – платформи поширення знань про використання сучасних технологій та інновацій для розвитку політичних партій та партійної демократії в Україні.

Хаб партійних інновацій є ініціативою International IDEA та Української школи політичних студій, проекту Лабораторії законодавчих ініціатив.

Українська школа політичних студій у партнерстві з Міжнародним інститутом демократії та сприяння виборам (International IDEA), у партнерстві і за підтримки Ради Європи оголошують конкурс на участь у тренінгу для жінок в рамках Хабу партійних інновацій 

Учасниці й учасники УШПС зустрілися у Львові, аби обговорити питання моральності політичного процесу, сучасних політичних партій та ідеологій, ґендерної рівності у політичному та публічному житті, впливу політики на когнітивну еволюції людства, логіки прийняття публічних рішень та багатьох інших важливих суспільно-політичних питань, які визначають майбутнє України. 

                     

Форум регіональних державних службовців – спільний проект Української школи політичних студій та Ялтинської Європейської Стратегії (YES). 

Українська школа політичних студій у партнерстві з Міжнародним інститутом демократії та сприяння виборам (International IDEA) оголошує конкурс на участь у тренінгу в рамках Хабу партійних інновацій.

Напередодні нового виборчого циклу Україна повертається до старих практик створення короткотермінових політичних проектів замість реальних політичних партій. Судячи з досвіду останніх років, політичні гравці все більше покладаються на популістську риторику, щоб виграти вибори, а не займаються довгостроковим плануванням політики. З більш ніж 300 зареєстрованих партій лише кілька пробують будувати сильну партійну структуру та ідеологію для більш широкого залучення громадян. На додаток до цього, розвиток технологій та їхній вплив на життя громадян становлять нові виклики для політичних партій. У цих обставинах політичні партії прагнуть вдосконалити внутрішні та зовнішні процеси управління та розвитку партій, внутрішньопартійної демократії та експертної оцінки політики, спілкування з виборцями та активними громадянами з метою надання зворотного зв'язку та участі в житті партій. Політичні партії зацікавлені у покращенні своєї спроможності використовувати цифрові технології, щоб ефективно комунікувати та співпрацювати з громадянами, а також підвищувати підзвітність та прозорість своїх партій.

Хаб партійних інновацій – унікальна платформа поширення знань про використання сучасних технологій та інновацій для розвитку політичних партій й партійної демократії в Україні. Хаб партійних інновацій є ініціативою International IDEA та Української школи політичних студій, проекту Лабораторії законодавчих ініціатив. 

Третій тренінг в рамках Хабу відбудеться у жовтні 2018 року в м. Київ та включатиме навчальні сесії з питань комунікації з виборцями, прозорості та підзвітності партій, внутрішньопартійної демократії та ефективного менеджменту, а також використовуватиме інструмент Democracy Labs, розроблений International IDEA, для впровадження інновацій та цифрових технологій в щоденну практику діяльності політичних партій. 

До участі в конкурсі запрошуються представники політичних партій, які мають вплив на прийняття рішень, а також ті, що відповідають за комунікацію з виборцями, голови місцевих партійних осередків, відповідальні за стратегію розвитку партій тощо.

Перевага буде надана учасникам з регіонів, також планується забезпечення збалансованого ґендерного представництва.  

Для участі в конкурсі необхідно заповнити анкету до 17 серпня: https://goo.gl/forms/bAoixDyFRC0mDXWH2. Результати розгляду заявок будуть повідомлені в вересні. 

За додатковою інформацією звертайтесь до Уляни Полтавець на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або за телефоном 044 531 3768.

Дізнатися більше про Хаб партійних інновацій: https://www.facebook.com/partyinnovationshub/ 

Відійшов у вічність Левко ЛУК'ЯНЕНКО, людина, вклад якої у становлення незалежної України важко переоцінити, слова якої назавжди залишаться дороговказом для мільйонів українців. Всією Спільнотою Української школи політичних студій шануємо пам'ять Левка ЛУК'ЯНЕНКА. 

 6 – 10 червня в Одесі пройшла Друга Національна Сесія ХІІІ Програми УШПС.

У центрі уваги постали питання справедливості та політики; впливу сучасних технологій на політичні процеси в Україні; політичної корупції та прозорості; причини, динаміка та трансформації конфліктів на Близькому Сході та у Східній Європі; осмислення поняття «нової нормальності»; політичне прогнозування та мистецтво імпровізації в політиці. 

Сторінка 1 з 12

підписатися

Отримувати новини та інформацію про УШПС

Контакти

вул. Нижній Вал 15, офіс 303, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 
 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ