Вівторок, 06 жовтня 2015 11:00

У Львові пройшла завершальна сесія УШПС-2015

24-27 вересня у Львові відбулась Третя сесія Х набору Української школи політичних студій. 

Ця сесія завершила навчальний цикл національної програми 2015 року. Зустріч розпочалась розмовою із Майклом РЕММЕРТОМ, Заступником Голови Директорату політичного планування Ради Європи, який розповів про значення проекту Шкіл політичних студій для Ради Європи, про роль спільноти Шкіл у політичних трансформаціях, про сприйняття перебігу конфлікту в Україні у міжнародних структурах та про стан прав людини в Україні. Олег СИНЮТКА, Голова Львівської ОДА, продовжив навчальний день розмовою про децентралізацію. На прикладі Львова та Львівської області Олег розповів про основні засади реформи децентралізації, про виклики та переваги. Мирослав МАРИНОВИЧ, Віце-ректор з питань призначення та місії Українського католицького університету, розмовляв з учасниками на тему моральнісності політичного процесу, про важливість появи пасіонаріїв в сьогоднішній Україні. Мирослав наголошував на тому, що будь-які важливі політичні рішення потрібно приймати враховуючи поточні інтереси, але виходячи з власних цінностей та принципів. 
Анатолій РОМАНЮК, Професор кафедри політології Львівського національного університету ім. І. Франка, керівник Центру політичних досліджень, к.ф.н., ділився думками щодо парадоксів політичних ідентифікацій/позиціонування громадян та політичних партій. Юрій ШВЕДА, Доцент кафедри політології Львівського національного університету ім. І. Франка, характеризував політичні партії в політичній системі сучасної України. Викладачі наголошували на важливості демократичного процесу всередині партії як передумови розвитку демократичного суспільства. При цьому зазначали, що справжніх політичних партій в Україні майже не існує, з точки зору ідеології, довгостроковості, чітких цільових груп. 
На учасників також чекав традиційний візит до музею «Тюрма на Лонцького». Ігор ДЕРЕВ’ЯНИЙ, Історик, старший науковий співробітник Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького", спочатку провів для учасників екскурсію першим поверхом тюрми, де було розстріляно більше тисячі в’язнів, а потім прочитав лекцію на тему «Міфи навколо тематики боротьби ОУН та УПА».
Наступного дня Євген БИСТРИЦЬКИЙ, Завідувач відділу філософії культури, етики і естетики Інституту філософії НАН України, д.ф.н., провів семінар на тему «Відповідальні судження». Розмірковуючи про критичне мислення як основу якісного політичного процесу, учасники обговорювали тексти Гегеля, Канта та ін.
Учасники також мали змогу відвідати Львівську міську адміністрацію на запрошення мера Львова Андрія САДОВОГО. Андрій відверто відповідав на гострі питання учасників, розповідав про поступ партії нового типу, про досвід розвитку міста.
Жваву дискусію викликав виступ Катерини РЯБІКО, Уповноваженої ОБСЄ з питань демократичного врядування, Бюро з демократичних інститутів та прав людини (м. Варшава, Польща), на тему «Жінки в політиці». Обговорюючи питання представництва жінок в парламенті, органах влади, винагороди за працю, виборчого законодавства та гендерних квот, учасники також торкнулись проблеми дискримінації жінок в цілому.
Продовжив сесію Олег ПЕТРЕНКО, Експерт з питань охорони здоров’я, випускник УШПС 2006, котрий викладав в усіх наборах УШПС за 10 років. Піднявши тему реформи охорони здоров’я, Олег розповів про існуючі системи охорони здоров’я в світі, про стан системи в Україні, про можливі шляхи її розвитку. Завершив сесію Ярослав ГРИЦАК,  Директор Інституту історичних досліджень Львівського національного університету ім. І. Франка, професор Українського Католицького Університету, д.і.н., із виступом на тему «Як нам подолати історію?». Ярослав стверджує, що історія має значення, але також має значення наш вибір. Сталого розвитку досягають лише ті країни, які роблять стрибок – радикальні реформи. Таким чином, подолати історію може тільки політична воля.
Наступного разу учасники Х набору УШПС побачаться вже у Страсбурзі під час Всесвітнього форуму за демократію, а завершить навчальний цикл Х Щорічна конференція УШПС, яка відбудеться 27-28 листопада в Києві.
  

Схожі матеріали (за тегом)

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ У Львові пройшла завершальна сесія УШПС-2015