Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 88
П'ятниця, 07 квітня 2017 14:24

Досвід Ізраїлю: успіх всупереч всьому

"Нам дісталася земля, яку всі вважали пеклом, але ми зробили з неї рай". Одна з найвідоміших цитат Шимона Переса, яку він озвучив у 2015 році в Україні. Сьогодні, у 2017-му посол Ізраїлю пан Еліав Бєлоцерковські та курсанти Міністерства закордонних справ Амітал Перрі, Нір Балзам, Раша Атамні розповідають випускникам УШПС, чи відсутність природних ресурсів є гарантією того, що держава має бути бідною, чи можна в країні, в якій 70 % території займає пустеля успішно займатися сільськогосподарською діяльністю, як співіснувати з сусідніми країнами, які не визнають існування вашої, і як нині співпрацює Ізраїль та Україна.

 

Про Українську школу політичних студій

Я хотів би подякувати УШПС за можливість виступати. Для мене це велика честь. Я переглянув список учасників цієї зустрічі й мені здається, що якщо ми говоримо про майбутнє України, то ці люди і є її майбутнім. Вони дають нам впевненість в тому, що Україна стане сильною, потужною державою.

Про роботу посольства Держави Ізраїль в Україні

Частина нашої роботи в посольстві – це ділитися досвідом Ізраїлю з нашими українськими друзями. Але обов’язково варто зазначити, що не весь наш досвід є релевантним для України. Ми завжди говоримо, що не даємо порад. Ми просто показуємо, як такі речі робляться у нас. Ми намагалися підготувати цю зустріч саме в такому контексті, щоб розповісти Вам трішки про Ізраїль.

 

Важко вести переговори з тими, хто не визнає ваше існування

Ізраїль дуже важко побачити на карті. Він займає територію близько 20 000 км2 – так само, як і Черкаська область в Україні. Красномовності цьому порівнянню додає ще й те, що саме її відвідують багато туристів з Ізраїлю, приїжджаючи до Умані. З моменту заснування Ізраїлю ми жили в стані конфлікту. Ми досі не вирішили питання з Палестинськими територіями. З нами межує Сектор Газу. Хамас не визнає існування Держави Ізраїль. Стратегія Ірану напряму спрямована на знищення нас. В таких умовах взагалі важко вести переговори з тими, хто не визнає ваше існування. 

Багаті природні ресурси – багата країна?

70 % території Ізраїлю – це пустеля. Декілька років тому ми знайшли деякі поклади газу, але вони знаходиться глибоко під морем. Окрім цього, у нас нема жодних природних ресурсів. Кажуть, що основною засадою існування багатих країн – є багаті природні ресурси. Але я стверджуватиму протилежне. Ми «благословенні», що у нас нема їх. Наш основний ресурс – це люди. І його, як і будь-який інший, потрібно розвивати та вирощувати. Як показує досвід Ізраїлю, людський ресурс – це наріжний камінь існування Ізраїлю. Ми поважаємо індивідуальність. Здатність розвивати державу залежить від здатності забезпечити кожного індивіда можливістю себе реалізувати. Якщо держава забезпечує людей можливістю використати свій потенціал на повну, то це означає, що держава буде багатою. І якщо у когось є якісь сумніви щодо цього, то Ізраїль – це чудовий приклад, щоб розвіяти їх.


Про сільське господарство в пустелі

Як ви знаєте, євреям не було дозволено володіти землями. Коли вони приїхали до Ізраїлю, вони хотіли займатися сільським господарством. Вони запросили агрономів з Європи, які пов’язали наукові здобутки з фермерством. Але ви уявляєте, як фермерам, які з діда-прадіда займалися землеробством було важко прийняти ці інновації. Одним з найуспішніших здобутків є особлива зрошувальна система, яка дозволяє давати рослинам стільки води, скільки їм потрібно: ні більше ні менше. Саме завдяки їй ми можемо вирощувати багато культур, що в умовах нашого клімату просто неможливо зробити.

Про освіту та чому дисципліни та працьовитості замало 

Коли я став Послом в Україні, мій перший візит був до Сингапуру. Основним рецептом їх успіху була працьовитість та дисципліна. Але у сучасному світі цього замало. Потрібно бути інноваційним, креативним, потрібно вміти ставити питання, не боятися провалів. На вихованні цих навичок побудована ізраїльська освіта, яка є основним пріоритетом інвестування в Ізраїлі. 

Схожі матеріали (за тегом)

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Досвід Ізраїлю: успіх всупереч всьому