Понеділок, 30 жовтня 2017 16:49

Третя Національна сесія Української школи політичних студій у Львові

26-29 жовтня у Львові відбулась Третя національна сесія ХІІ Програми Української школи політичних студій. 

Правила будівництва демократії у XXI столітті та чому вони не спрацьовують в Україні

Чи діють об'єктивні закони природи та розвитку людства на таку складну систему організації суспільства людей як держава? Які соціально-економічні та політичні умови є необхідними для побудови діючої демократії в країні? Якою є роль армії при демократії? Якою є роль громадянського суспільства та рівня політичної культури виборця при демократії як системи зворотного зв'язку для досягнення мети державного управління: забезпечення свобод, прав та високого рівня життя пересічних громадян в країні? – розповів учасницям і учасникам Школи д.т.н., Голови ГО «Сила і честь», колишнього Голови Служби безпеки України (2003-2005) Ігор СМЕШКО.

Місцевий розвиток як рушій трансформацій в країні

Розмова учасниць і учасників Української школи політичних студій про місцевий розвиток як рушій трансформацій в країні з міським головою Львова Андрієм САДОВИМ.

Моральнісність політичного процесу

Традиційно вважається, що політика і мораль суперечать одна одній. За цим стоїть традиція Макіавеллі. Діаметрально протилежна їй позиція Канта: у своїй поведінці людина повинна керуватися моральними мотивами, а не практичними потребами (моральний імператив). Не будь-яка успішна політика є високоморальною, але будь-яка аморальна політика є руйнівною. Українські реалії дають чимало ілюстрацій руйнівності аморальної влади. Чи можлива моральна політика в Україні? Чи може бути політика моральною? Чи слід говорити про моральний рух? – розмірковував разом з учасницями й учасниками Школи Мирослав МАРИНОВИЧ, віце-ректор з питань призначення та місії Українського католицького університету.

Україна: незавершена революція і перехід до ІІІ Української республіки

Майдан 2013-2014 рр. здійснював антиолігархічну революцію – скачок від олігархічної держави з обмеженим доступом до демократичної держави з широким доступом. Яку мету ставив перед собою Майдан Гідності 2013-2014 рр.? Що відбувається в Україні –  соціальна революція, громадянська війна як війна середнього класу з українським олігархатом чи путінська агресія? – дискутував разом з учасницями й учасниками Української школи політичних студій редактор журналу «Ї» Тарас ВОЗНЯК.

Міфи про український визвольний рух ХХ століття

Чим був і чим не був український визвольний рух ХХ ст.? Ким були його герої? Чим зумовлена його міфологізація? Чому його спадок привертає так багато уваги сьогодні? – розмірковував разом з учасницями й учасниками Школи Руслан ЗАБІЛИЙ, директор Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» у Львові.

Ґендерна рівність в політичному та публічному житті

Ми живемо в XXI столітті, коли жінки та чоловіки в демократичному суспільстві України користуються рівними правами та можливостями, рівним доступом до політичного життя, рівною оплатою праці та професіями на свій вибір. Це міф чи реальність у сучасній Україні? Емпіричні тенденції демонструють поглиблення розбіжностей між жінками та чоловіками, які користуються однаковими правами де-юре та де-факто. Яким є прогрес на сьогоднішній день та які постійні виклики щодо досягнення ґендерної рівності в Україні? – розповіла учасницям і учасникам Школи Катерина РЯБІКО, координаторка проекту в Бюро з демократичних інститутів і прав людини (ОБСЄ/БДІПЛ).

Політична корупція та прозорість фінансування політичних партій

Гроші в політиці є необхідною складовою будь-якого демократичного процесу, що дозволяє виражати політичну підтримку, політичну участь, а також підтримувати активну конкуренцію на виборах. Разом з тим, політичне фінансування також являє собою конкретний ризик для будь-якої демократичної та економічної системи. Що знаходиться на перехресті правил фінансування політичних партій, процедур державних закупівель, ролі політично обізнаних осіб і декларування активів та доходів політичних та державних службовців? Що роблять відповідні органи влади для боротьби з корупцією в цих сферах і які механізми можуть бути використані для покращення цих зусиль, – розповів учасницям і учасникам Української школи політичних студій Марчін ВАЛЕЦЬКИЙ, голова Департаменту демократизації в Бюро з демократичних інститутів і прав людини (ОБСЄ/БДІПЛ).

Політичні партії

Як повинні функціонувати сучасні партії? Яким чином побудована сучасна передвиборча кампанія в епоху соціальних медіа? Чому можна навчитись з останніх виборів на Сході та Заході? Чи є шанси на розбудови масових партій або ж нішеві партії – це майбутнє? Що чекає на Україну, де в політиці знову домінують олігархи? Як організувати ідеальну кампанію? – розмірковував разом з учасницями й учасниками Школи Жак МОНАШ, колишній депутат парламенту Королівства Нідерланди, асоційований партнер консалтингової компанії GKSV.

UlianaCare

В.о. міністра Уляна Супрун 21-й керівник галузі (з вересня 2016 р.), який, чи не вперше з часів здобуття незалежності, робить спробу радикальних змін (ULIANACARE). Чому вперше виглядає так, що суттєві зміни можливі? Яка зараз система охорони здоров’я України з точки зору того хто і коли за неї сплачує і що натомість отримує? Які ризики позицій, що їх дотримуються сторони умовного конфлікту? Чи існує «біла книга» політики щодо розвитку системи охорони здоров’я України? Що краще: 5 років змін та помилок чи 50 років «стабільності» та саботажу? Чи є окремий «український» шлях у системи охорони здоров’я в Україні? Як визначитись на якій стороні кожен з нас? Чи, власне, є тільки дві протилежні сторони, порозуміння між якими неможливе? Чого нам не вистачає, щоби зробити усвідомлений вибір? – дискутував разом з учасницями й учасниками Української школи політичних студій Олег ПЕТРЕНКО, заступник генерального директора з питань стратегічного розвитку клініки ISIDA, випускник УШПС.

Чи може Україна в 2030 році мати розмір економіки $1 трлн.?

Яким є стан української економіки на сьогодні? Яке Україна займає місце на глобальній економічній мапі? Чи є в нас потенціал до розвитку? Якими є умови для досягнення обсягу економіки в $1 трлн. і якими є наслідки для громадян? – розповів учасницям і учасникам Школи Анатолій АМЕЛІН, директор економічних програм Українського інституту майбутнього, випускник УШПС.

 

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Третя Національна сесія Української школи політичних студій у Львові