Неділя, 08 липня 2018 09:08

Вшановуємо пам'ять Левка Лук'яненка

Відійшов у вічність Левко ЛУК'ЯНЕНКО, людина, вклад якої у становлення незалежної України важко переоцінити, слова якої назавжди залишаться дороговказом для мільйонів українців. Всією Спільнотою Української школи політичних студій шануємо пам'ять Левка ЛУК'ЯНЕНКА. 

Виступ на тему "25 років Незалежності України: становлення демократичної держави" Левка ЛУК'ЯНЕНКА, українського дисидента, Героя України, народного депутата України (1990-1992, 1994-1998, 2002-2007), Надзвичайного і Повноважного Посла, на ХІ Щорічній Конференції Української школи політичних студій:

91-й рік – це період загальноукраїнського піднесення. Президент “російської імперії” під назвою СРСР почав період перебудови, і крок за кроком диктатура послаблювалася. Збільшувалися наші демократичні свободи, припинилися глушіння телепередач, поступово цензура слабла. В Україні до загального напрямку боротьби за демократизацію додавалась проблема національної свободи, боротьби за незалежність. У 90-му році ухвалили Декларацію про державний суверенітет, яка стала програмою побудови незалежної України.

24 серпня 1991 року Верховна Рада ухвалила Акт проголошення України незалежною державою. Тоді ж Верховна Рада призначила референдум і вибори президента на 1 грудня. Була атмосфера піднесення. Від серпня до грудня – це унікальний період в історії України, тому що ми, депутати, роз’їхалися з Києва по областях, і всі - комуністи, націоналісти, соціалісти – люди різних напрямків і світоглядів агітували за одне: проголосуйте за незалежність України, підтвердіть рішення Верховної Ради. Агітуючи людей проголосувати за незалежність, ми викладали свої уявлення про те, якою буде самостійна Україна. Висновки міжнародних організацій, власні оцінки давали мені право говорити, що коли Україна стане незалежною державою, то почне розвиватися і якісно трансформує економіку. Коли я сидів у концтаборах і тюрмах, зустрів багато розумних людей, з якими ми обговорювали майбутнє України. Ми уявляли, що Україна стане незалежною державою, що ми усунемо тих, хто здійснював деспотичну свавільну владу. А сталося інакше. У Верховній Раді я входив в групу «Народна Рада». Ми впливали на Верховну Раду меншістю, бо за вікном було 50-100 тис. людей. Перше ж завдання перед нацією було політичним – проголосити незалежність України. І ми, опираючись на вулицю, примушували більшість поступатися і ухвалювати ті рішення, які наближали нас до незалежності. Цікавий момент: у перерви між засіданнями комуністи виглядали у вікно, і, перекошені страхом, питали: «Навіщо ж ми їх повипускали з концтаборів?». А ми виходили на вулицю і спілкувались з людьми. Отже, 1 грудня нація розв’язала остаточно політичне питання: Україна стала незалежною державою.

Тоді люди роз’їхалися по домівках, відчувши, що мету досягнуто, і ми більше не мали підтримки вулиці. В лютому Верховна Рада розпочинає розгляд наступного питання – врегулювання економіки. Спеціалістів було мало, а вирішувала комуністична більшість. З цього часу починається ламання економіки. Владу утворювала комуністична більшість, яка складалась із сільських феодалів, із червоного директорату. Вони швидко зрозуміли, що можна все «прихватизувати». Далі Кучма утворив систему управління Україною за принципом банди. Почали формуватися бандитські клани, які сіли на шию людям, і з тої шиї, власне, перетворилися на олігархів. Сьогодні, дякуючи Заходу та активності громадян, влада змушена йти на ці електронні звіти, показувати свої маєтки. Цей процес повільний, але поки що кращого нічого немає. Ми розуміємо, що поки йде війна на Сході, не можна продовжувати Революцію Гідності або починати нову. Нам треба також оволодіти інформаційним простором, якого Україна не мала і не має до сьогодні. Вирвавшись із тюрми народів, ми не зробили програму витіснення із голів антиукраїнської ідеології. Але ми з вами живемо в той історичний момент, коли в нас є завдання розвалити російську “імперію”.

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Вшановуємо пам'ять Левка Лук'яненка