Понеділок, 16 вересня 2019 14:14

Форум регіональних державних службовців під час 16-ї Щорічної зустрічі YES

 

 

 

У рамках Ялтинської Європейської Стратегії Українська школа політичних студій уже п'ятий рік поспіль проводить Форум регіональних державних службовців для 100 політиків та державних службовців з різних куточків України. 

Цього року темою зустрічі оголошено «Щастя зараз. Нові підходи для світу в кризі». Учасники Форуму державних службовців долучилися до дискусії зі світовими фахівцями про те, як забезпечувати добробут громадян, розвивати громади і регіони, а також як благополуччя впливає на формування політики.

Серед спікерів Форуму регіональних державних службовців 16-ї Щорічної зустрічі YES: Вікторія Нуланд, Посол, Старший радник Олбрайт Стоунбрідж-груп та Старший співробітник-нерезидент, Інститут Брукінгса; Тимофій Милованов, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України; Джордж Уорд, науковий співробітник, Центр економічної діяльності, Лондонська школа економіки та політичних наук; Філ Брідлоу, Заслужений професор Школи міжнародних відносин Сем Нанн, колишній Верховний головнокомандувач об’єднаних збройних сил НАТО в Європі; Альона Бабак, Міністр розвитку громад і територій України; Йон Ґнарр, митець та письменник, мер м. Рейк’явік (2010-2014); Андрій Ілларіонов, Старший Радник, Інститут Катона; Крістофер Пінчер, Міністр зі справ Європи, Великобританія; Ніл Ферґюсон, Старший науковий співробітник Інституту Гувера, Стенфордський університет; Дарон Аджемоглу, Професор Массачусетського технологічного інституту; Джеффрі Сакс, професор, Директор Центру сталого розвитку, Колумбійський університет; Іван Міклош, Uолова стратегічної групи радників з підтримки реформ; Катерина Матернова, заступниця керівника Головного директорату Єврокомісії з питань розширення та сусідства; Джон Теффт, Посол США в Україні (2009-2013) та Росії (2014-2017); Тарас Качка, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства торговий представник України.

Модерував дискусії Павло Шеремета, керівний партнер компанії «Прорив.in.ua».

Крістофер Пінчер, Міністр зі справ Європи уряду Великобританії, заявив перед учасниками Форуму, що Україна стала останньою лінією фронту в тривалій боротьбі Європи за свободу, безпеку та демократію. 

Приклад України, за словами Міністра зі справ Європи уряду Великобританії, демонструє, що демократичні цінності потребують постійного захисту. 

«Україна доводить, що ми не можемо сприймати демократичні свободи як даність – ці цінності вимагають постійної пильності, щоб захищати їх від диверсій та підривів», – сказав він.

Крістофер Пінчер запевнив, що уряд Великобританії продовжить підтримувати Україну в її боротьбі за свободу та демократичні цінності.

Йон Ґнарр, колишній мер Рейк’явіка (2010-2014), поділився із регіональними службовцями досвідом розвитку ісландської столиці. За словами пана Ґнарра, робота на виборній посаді кардинально змінює ставлення до політики та політиків. 

«В мене було упередження щодо політиків. Знаєте, я узагальнював різноманітні судження – такі, сякі. Але, коли став одним з них, то зрозумів, що політики – це такі самі люди, як ви і я, як вчителі. Вони просто нормальні», - сказав він.

Дарон Аджемоглу, Професор Массачусетського технологічного інституту, виступив із промовою про викорінення корупції. Зокрема, він зазначив, що для ефективної боротьби з корупцією необхідні консолідовані зусилля всього громадянського суспільства, недостатньо одного лиш створення спеціальних органів по боротьбі з цим явищем.

«Антикорупційні органи, насправді, часто навіть погіршують ситуацію, їх сприймають як такими, що нав’язані елітами. Неможливо вирішити проблему корупції просто створивши якийсь орган. Необхідно зробити так, щоб суспільство стало рівним партнером у запровадженні реформ. Щоб ці реформи просувались громадянським суспільством і мас-медіа, тим самим підштовхуючи уряд і судову систему встановлювати чесні правила гри та виконувати їх», - сказав він.

Професор звернув увагу на приклад Фінляндії та скандинавських країн, яким вдалося викорінити корупцію та досягти високого рівня життя.

«В України також є потенційна перевага, яка походить з двох джерел. Перше – це політична традиція, яка йде з часів козацтва та австро-угорського парламентаризму. Друге – схильність людей брати участь в протестах. Це енергія, яку потрібно розвивати та інституалізувати. Якщо цього не робити – протести перетворюються на революції, але не дають тривалого ефекту», - додав він.

Ніл Ферґюсон, Старший науковий співробітник Інституту Гувера Стенфордського університету, заявив під час Форуму, що держава та політики не здатні зробити людей щасливими. Люди знаходять щастя, тільки якщо самостійно докладають до цього зусилля.

«Помилково вважати, що в XXI столітті щастя нам забезпечить держава. Це велика ілюзія і наша конференція не має дійти висновку, що завдання уряду – дати людям щастя. Ви і тільки ви маєте достягати щастя, ніхто інший його вам не дасть», – сказав він.

Ніл Ферґюсон застеріг, що намагання політиків зробити громадян щасливими насправді може призвести до побудови закритого тоталітарного суспільства.

«Гонитва за щастям як державна політика завершується пригнобленням – ми не повинні забувати цей урок. Коли ви очікуєте, що щастя вам забезпечить держава – починаєте дуже швидко втрачати свободу. Саме це – основний урок середини XX століття», – резюмував він.

Фото: YES © 2019 Фотограф: Сергій Іллін.

 

 

 

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Форум регіональних державних службовців під час 16-ї Щорічної зустрічі YES