Четвер, 12 березня 2020 13:28

Клуб УШПС спільно з Посольством Швейцарії в Україні

Цього разу Клуб УШПС відбувся в Tsekh Gallery – зараз там представлена виставка швейцарських агітплакатів з 1918 року і до сьогодні.

 

Швейцарія – країна з прямою демократією, усі важливі питання вирішуються там на всенародних референдумах. Громадяни країни активно залучені у суспільно-політичний процес, вони безпосередньо визначають, у якому напряму буде рухатися країна. Тому боротьба за громадську думку у Швейцарії точиться запекла.

Одним із методів впливу на переконання слугують агітплакати, які є популярними у Швейцарії навіть зараз. За словами кураторки колекції плакатів, Доктора Беттіни Ріхтер, це – теж канал пропаганди. Агітплакати містять короткий, зрозумілий, яскравий меседж. І він теж може бути маніпулятивним та фейковим. Як же ці та новітні інструменти пропаганди впливають на демократію? Чи є в неї майбутнє?

Про це під час Клубу випускники УШПС мали можливість поговорити з Надзвичайним і Повноважним Послом Швейцарії в Україні Клодом Вільдом та Президентом Швейцарської фундації демократії Адріаном Шмідом.

Сучасні канали поширення інформації несуть загрозу стабільності демократії, однак пан Клод Вільд вважає, що треба не протистояти новітнім технологіями, а вчитися діяти на випередження їхньому негативному впливу.

«Ліки від засилля фейків – плюралізм та освіта. Ми не можемо повернути час назад і не винайти Інтернет. Фейки існували завжди, тільки поширювалися повільніше. Тепер це просто відбувається набагато швидше», – зазначив Клод Вільд.

Пряма демократія – це не ідеальна форма правління. Однак Швейцарія щодня шукає шляхи вдосконалення і протидії фейкам.

«Демократія завжди залишається незавершеною. Це – процес, який ніколи не закінчиться», – наголосив Адріан Шмід.

Дякуємо за змістовний вечір Посольству Швейцарії в Україні. А за можливість познайомитися зі швейцарським «політичним мистецтвом» – арт-галереї Цех.

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Клуб УШПС спільно з Посольством Швейцарії в Україні