Понеділок, 09 червня 2014 18:57

Перша сесія Південно-Східної програми УШПС

Sample image15-20 липня 2014 року у м. Дніпропетровськ відбулася Перша сесія Південно-Східної програми Української школи політичних студій. Збираючи учасників зі Східних та Південних регіонів України для цього спеціального паралельного курсу, проект спрямований на відновлення довіри і взаєморозуміння, а також узгодження та гармонізацію регіональних позицій щодо основних політичних і соціальних проблем.

Учасникам також буде запропоновано взяти участь у Всесвітньому форумі за демократію (Страсбург, 3-5 листопада 2014 р.), де вони зможуть зустрітися і обговорити основні питання зі своїми колегами з інших шкіл в рамках спеціальних заходів, організованих Директоратом політичного планування. Проект започаткований за підтримки Директорату політичного планування в рамках програми Immediate Measures Package.
Сесія розпочалась урочистою церемонією відкриття за присутності Владіміра РІСТОВСКІ, Представника Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи, та Майкла РЕММЕРТА, Заступника Голови Директорату політичного планування, Рада Європи. Владімір та Майкл підкреслили важливість програми для формування національного діалогу, а також для розвитку регіонів.
Євген БИСТРИЦЬКИЙ, Завідувач відділу філософії культури, етики і естетики Інституту філософії НАН України, д.ф.н., провів зі слухачами дискусію на тему «Як об’єднати країну: національний діалог». Під час досить жвавого обговорення шляхів можливого примирення виявилися основні розбіжності у поглядах на поточну ситуацію, що допомогло у подальшому пошуку точок дотику.
Євген ЗАХАРОВ, Голова Правління Української Гельсінської спілки з прав людини, директор Харківської правозахисної групи, поділився думками на тему «Творячи демократію: як забезпечити права людини». Євген також не оминув питання сучасного стану забезпечення прав людини у зв’язку з ситуацією на Сході.
Денис БОГУШ, Політтехнолог, експерт в сфері стратегічних комунікацій, спеціаліст з антикризових кампаній, розповідав «Як протидіяти інформаційним війнам». Денис також поділився своєю ініціативою зі створення нової еліти в Україні за допомогою патріотичної системи виховання.
Про професіоналізм журналістського цеху в Україні, про мораль та журналістську етику та інше розповідав Андрій КУЛИКОВ, Ведучий програми «Свобода слова», журналіст, у дискусійній платформі «Свобода слова як цінність».
Віталій НАХМАНОВИЧ, Історик, етнополітолог, виступив із лекцією «Між націями та імперіями: Україна в епіцентрі європейської історії». Віталій розповів про історичні передумови сучасних подій, про територіальні зміни в межах сучасної мапи України та як це відображається на теперішніх настроях країн-сусідів України.
Доповідачами на дискусійній панелі «Як змусити місцеву демократію працювати?» виступили Ірен ЗАНЕТТІ, Асоціація Агентств місцевої демократії, та Олексій ОРЛОВСЬКИЙ, Директор Програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду «Відродження». Ірен розповіла про зусилля Асоціації Агентств місцевої демократії в Україні. А Олексій означив форми місцевої демократії, розповів про значення Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», про статус територіальних громад.
Роберт ХОРОЛЬСЬКИЙ, Юрист, Юридична фірма "ОМП", випускник УШПС, розповідав учасникам про Угоду про Асоціацію з ЄС. Було проаналізовано структуру Угоди, цілі, принципи, шляхи запровадження різних частин Угоди, яким чином буде застосовано Угоду, можливі вигоди та вірогідні ризики. На думку Роберта, українському бізнесу терміново необхідно шукати користь від імплементації Угоди та якомога швидше адаптуватися.
Продовжуючи тему євроінтеграції, Ірина БЕКЕШКІНА, Директор фонду «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва», розказала про «Формування громадської думки про євроінтеграцію». Оцінюючи суспільні настрої, Ірина зауважила суттєву різницю у тенденціях на Сході і на Донбасі. Водночас, зростає усвідомлення українцями свої європейської ідентичності.
Цікавим виявився аналіз сучасних тенденцій у світовій системі безпеки від Ігоря СЕМИВОЛОСА, Директора Центру близькосхідних досліджень. Ігор окреслив основні тренди, такі як російська агресія, руйнування системи міжнародного права, зростання конфліктності як наслідок боротьби за ресурси тощо, а також основні технології і механізми розвитку конфліктів. Ігор також запропонував до уваги декілька теорій виходу з конфліктів та зробив прогнози щодо ситуації на Сході України.
Надзвичайно емоційним був виступ Рефата ЧУБАРОВА, Голови Меджлісу кримськотатарського народу. Під час дискусійної платформи «Кримськотатарське питання – питання всієї України?» Рефат розповідав про події весни в Криму, про сприйняття кримських татар в суспільстві, про проблеми, з якими доводиться стикатися у новій реальності. Продовжила тематику кримських татар Гульнара БЕКІРОВА, історик та журналіст, розповівши про самоідентифікацію кримськотатарського народу, його історію та майбутнє.
Юрій ДЖИГИР, Консультант з питань публічних фінансів консалтингової компанії FISCOid, випускник УШПС, у своїй лекції боровся з «Міфами про децентралізацію». Юрій пояснив глибину, можливості, ступені та види децентралізації за критеріями розподілу доходів, розподілу видаткових повноважень, міжбюджетних трансфертів та місцевих запозичень.
Вперше тренером УШПС став відомий український поет, перекладач та публіцист Андрій БОНДАР. Андрій підняв тему «Метаморфози української ідентичності», спровокувавши палку дискусію серед учасників.
Володимир ФЕСЕНКО, Політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», доповідав на тему «Перезапуск чи імітація: перспективи нової якості в українській політиці». Володимир звернув увагу на надбання українського політикуму після зимових подій, дав оцінку роботі учасників політичного процесу та розмірковував щодо можливостей якісної зміни української політики.
Далі учасникам було запропоновано у робочих групах змоделювати можливі сценарії виходу з кризи на Сході України з точки зору різних зацікавлених сторін. Учасники мали можливість з’ясувати, як проводиться аналіз політики, аналіз стейкхолдерів, порівняльний аналіз, застосувати деякі механізми теорії ігор. Передусім, вправа дозволила зрозуміти необхідність врахування інтересів всіх учасників процесу та важливість пошуку компромісу.
Про «Ціннісні орієнтації українського суспільства в історичній перспективі» розповідав В’ячеслав БРЮХОВЕЦЬКИЙ, Почесний президент Національного університету «Києво-Могилянська Академія», Член Наглядової Ради УШПС. В’ячеслав поділився думками щодо пошуку української національної ідеї та об’єднавчих цінностей, історичних передумов кризи національної ідентичності та шляхів її подолання.
В рамках програми Сесії учасники також мали змогу відвідати дніпропетровську арт-галерею ARTSVIT, де проходить виставка Євгена Петрова «Перенапруга», організована за підтримки випускника УШПС Олександра Щелущенка, власника галереї «ЦЕХ» (м. Київ). Марія ШАЛУЄВА, Куратор галереї ARTSVIT, прочитала лекцію «Як розуміти сучасне мистецтво», після чого учасники мали змогу відвідати виставку Євгена Петрова, одного з найяскравіших представників сучасного українського мистецтва.
Завершив сесію Володимир ШАПОВАЛ, Голова Центральної виборчої комісії (2007-2013), доктор юридичних наук, професор, суддя Конституційного суду у відставці, Член Наглядової Ради УШПС. Володимир аналізував стан українського парламентаризму, перспективи наступних парламентських виборів та резерви змін до Конституції.
Наступна сесія Південно-Східної програми відбудеться спільно з основним набором Української школи політичних студій у вересні, після чого обидві групи представлятимуть УШПС на Всесвітньому форумі за Демократію 3-5 листопада 2014 року у Страсбурзі.Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Перша сесія Південно-Східної програми УШПС