Четвер, 15 квітня 2021 17:52

Відбір на програму Школи лідерів громад 2021

Відбір на четверту Школу лідерів громад розпочато! Заповнити анкету та податися на участь у програмі можна з 15 квітня до 10 травня включно.

Школа лідерів громад – це навчальна програма, створена об’єднувати місцевих лідерів з усіх регіонів України та допомагати їм розвивати їхні громади. Реформа децентралізації започаткувала незворотній процес змін. Тому зараз украй необхідно підсилювати Україну на місцях, допомагати новим лідерам з регіонів брати на себе відповідальність і втілювати зміни далі. 

Програма Школи лідерів громад була започаткована у 2015 році під егідою Української школи політичних студій та Лабораторії законодавчих ініціатив за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


За цей час ми маємо результати, які доводять необхідність подальшої роботи з громадами:

  • 3 навчальні програми Школи лідерів громад проведено з 2015 року. 2 з них були присвячені підготовці до місцевих виборів.
  • >250 представників місцевого самоврядування та громадянського суспільства стали випускниками.
  • 48% випускників програми ШЛГ різних років балотувалися на місцевих виборах 2020 року. 40% з них – перемогли.

Школа лідерів громад 2021 кардинально відрізнятиметься від програм попередніх років, відповідаючи на виклики, з якими щодня зіштовхуються громади з різних регіонів України. Проблеми громад охоплюють великий спектр – від безпечного середовища, чистого довкілля до проблем з доступом до якісної медицини та освіти. І для усіх цих проблем ми будемо спільно шукати рішення.

Цього року навчання буде присвячене не тільки навичкам з ефективного управління, реформі децентралізації та інструментам громадської участі. Ми плануємо поглиблювати співпрацю з громадами та забезпечити довгострокове менторство для вирішення нагальних потреб громад. 

Особливу увагу буде приділено екологічному менторству, під час якого учасники програми дізнаються більше про оцінку впливу на довкілля для громад, адаптацію до кліматичних змін, утилізацію побутових та інших відходів. Проблеми, пов’язані з безпекою середовища, доступом до медицини та освіти, будуть детально досліджені за допомогою інструментів громадської участі – міських зібрань у форматі Town Hall Meeting та соціального аудиту громад.


Закликаємо подаватися на програму людей, які: 

  1. є представниками місцевого самоврядування всіх рівнів, головами об‘єднаних територіальних громад, місцевими активістами та волонтерами;
  2. мають значні професійні здобутки та демонструють лідерські якості;
  3. займають активну життєву позицію та готові використовувати отримані знання на користь суспільству та громаді;
  4. мають кредит довіри та підтримку громади;
  5. зможуть долучити свою громаду до програми екологічного менторства та співпрацювати з консультантом з екологічних питань;
  6. готові працювати з громадою за допомогою інструментів, отриманих під час навчання, після завершення програми.

Проведення Школи лідерів громад у 2021 році планується в офлайн-режимі. Однак через карантинні обмеження дати проведення програми Школи лідерів громад 2021 можуть змінюватися, про що учасників буде повідомлено заздалегідь. Участь у програмі є безкоштовною, оскільки проект здійснюється за підтримки Міжнародного фонду Відродження. 


Орієнтовні дати проведення програми:

до 10 травня

Прийом анкет на участь у програмі

11 - 21 травня

Опрацювання анкет, повідомлення результатів І туру

24 травня - 4 червня

ІІ тур відбору

до 7 червня

Оголошені результати ІІ туру відбору

25-27 червня

Семінари для учасників ШЛГ (м.Київ)

вересень-грудень

Екологічне менторство громад

Ще більше деталей програми та відповіді на важливі питання щодо цьогорічної програми тут. З будь-яких інших питань звертайтеся на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або на Facebook-сторінку УШПС.

Контакти

вул. Воздвиженська 45 (бізнес-центр "V45"), офіс 404, м. Київ, 04071

  • : +38 044 531 37 68

Будьте з нами

 

 

Ви тут: Home НОВИНИ ТА ПОДІЇ Відбір на програму Школи лідерів громад 2021